O firmie

Wiarygodna Firma

Naszą pasją jest żeglarstwo, narciarstwo (zjazdowe i biegowe), kajakarstwo, rafting, rejsy jachtami i barkami, wycieczki piesze i rowerowe, wszelkie formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu (tenis, rolki, nartorolki), kontakt z naturą, wyprawy w góry, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie ludzi i historii odwiedzanych krajów, nawiązywanie i podtrzymywanie nowych znajomości i przyjaźni.

Lubisz aktywnie wypoczywać? Kochasz wiatr i wodę, góry, jeziora, rzeki, ruch na świeżym powietrzu!

Dołącz do nas!

Zapraszamy na:

 • rejsy żeglarskie na Mazurach, Bałtyku, Morzu Śródziemnym, Karaibach...
 • rejsy barkami i jachtami motorowymi po rzekach, kanałach i jeziorach Polski Północnej, Europy Południowej i Zachodniej,
 • spływy kajakowe i pontonowe, rajdy piesze i rowerowe najpiękniejszymi rzekami Polski i Europy,
 • wyprawy trekkingowe (Maroko, Nepal, Tajlandia, Wietnam, Laos, Kambodża, Chile, Peru),
 • a w zimie na wyjazdy narciarskie w Karkonosze, Tatry, Alpy, Dolomity...

Firmom i instytucjom, ich pracownikom i klientom, polecamy:

 • aktywne imprezy motywacyjne i integracyjne (m.in. narciarskie, żeglarskie, kajakowe, raftingowe)
 • wyjazdy team building, extreme, intensive,
 • terenowe gry scenariuszowe, gry i zabawy intergracyjne,
 • organizację szkoleń, konferencji, eventów, targów,
 • obsługę podróży służbowych, ubezpieczenia biznesowe.

Zapraszamy do kontaktu: skiandsail [at] skiandsail.pl!

Jeżeli więc: masz dość smażenia swojego ciała w niemiłosiernym upale na plaży przy basenie pięciogwiazdkowego hotelu, podróży w zatłoczonym autokarze, aby dotrzeć do atrakcyjnych miejsc odwiedzanych krajów, wypożyczania samochodów, aby w gronie przyjaciół zwiedzić atrakcyjny region, wielokrotnego pakowania swoich rzeczy w wycieczkach objazdowych, to… czas to zmienić i ruszyć w rejs komfortowym jachtem po ciepłych wodach Adriatyku, Morza Egejskiego czy Balearskiego i dotrzeć do wspaniałych bezludnych zatoczek, zacisznych portów i marin, najwspanialszych zabytków architektury i sztuki odwiedzanych krajów, czas zanurzyć się w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie i nurkując podziwiać oszałamiające kolory fauny i flory podwodnego królestwa, wspaniałe widoki skalistych wybrzeży czy zachód słońca skąpanego w morskiej toni, czas przekonać się jak inny i wspaniały jest świat od strony wody, zarówno podczas żeglowania jachtem po morzu pomiędzy urokliwymi greckimi czy chorwackimi wyspami, barką po zabytkowych kanałach i śluzach Holandii, Szkocji czy Francji czy kajakiem po rzekach Pojezierza Pomorskiego czy Mazurskiego.

platine

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty singli, szukających nowych przyjaźni, pary, rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane, firmy i instytucje, chcących zorganizować niepowtarzalny wyjazd dla swoich pracowników i klientów…

Każdy znajdzie coś dla siebie i będzie miał niepowtarzalną okazję do przeżycia ekscytującej przygody, wspaniałego wypoczynku, regeneracji sił psychicznych i fizycznych oraz totalnego relaksu i wypoczynku na wodnych szlakach całej Europy i świata…

Nic lepiej niż rejs jachtem, barką czy spływ kajakiem nie pozwala zapomnieć o kłopotach i problemach dnia codziennego i nie dostarcza nowych sił i energii na realizację nowych planów…

Właściciel

wlasciciel Grzegorz Krawczyk, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Wydział Prawa i Administracji, podyplomowych studiów MBA (Chicago Franklin Univesity) oraz podyplomowych studiów Menadżera Turystyki, uczestnik w 1984 roku „Szkoły pod Żaglami” w rejsie kpt Krzysztofa Baranowskiego na s/y „Pogoria” śladami starych kultur do Indii, Sri Lanki, Malediw i RPA, jachtowy sternik morski i morski sternik motorowodny, radiooperator UKF, młodszy instruktor żeglarstwa i narciarstwa, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, posiadający wieloletnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu kwalifikowanych imprez turystycznych, rejsów morskich, rejsów barkami i jachtami motorowodnymi, czarterów jachtów i barek, spływów kajakowych, wypraw pieszych i rowerowych, wyjazdów narciarskich, obozów żeglarskich i narciarskich, stale podnoszący swoje kwalifikacje na wielu kursach i szkoleniach.

Odrobina historii

Biuro Turystki Aktywnej „Ski and Sail” zostało założone w marcu 2003 roku w oparciu o wieloletnie doświadczenie żeglarskie i narciarskie jego właściciela Grzegorza Krawczyka oraz na bazie stałych klientów i znajomych od lat związanych z jego osobą i organizowanymi przez niego wyjazdami.

Zwiększony popyt oraz rozrastające się grono osób korzystających z form aktywnego wypoczynku wymusiły konieczność założenia biura turystyki aktywnej i rozpoczęcia działalności komercyjnej na polu śródlądowych i morskich rejsów żeglarskich i czarterów jachtów (m.in. Mazury, Bałtyk, Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Włochy, Turcja, Norwegia, Karaiby), wyjazdów narciarskich (Włochy, Austria, Francja, Czechy, Słowacja), spływów kajakowych (rzeki Pojezierza Pomorskiego i Mazurskiego), raftingów, czarterów i rejsów barkami i jachtami motorowodnymi po rzekach i kanałach Polski, Europy Południowej i Zachodniej (Włochy, Niemcy, Holandia, Francja, Szkocja, Anglia), wypraw pieszych i rowerowych oraz innych form aktywnego wypoczynku.

Wyjazdy nasze staramy się wypełniać aktywnym wypoczynkiem połączonym ze zwiedzaniem najatrakcyjniejszych krajobrazowo i kulturowo miejsc, poznawaniem osobliwości regionalnych, nauką narciarstwa, żeglarstwa, windsurfingu, relaksem, odnową ducha i ciała na łonie natury, zawieraniem nowych znajomości i przyjaźni, dobrą zabawą i rozrywką…

Rokrocznie dla klientów i sympatyków firmy organizujemy we Wrocławiu na kortach ziemnych przy hotelu Gem amatorski turniej tenisowy Ski and Sail Cup a podczas wyjazdów narciarskich zawody narciarskie w slalomie gigancie o puchar Prezesa naszego biura…

W 2005 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o obsługę biznesu (podróże służbowe, szkolenia, gry biznesowe), organizację wyjazdów intensive, konferencji, imprez integracyjnych i motywacyjnych dla firm i instytucji…

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, zapoznania się i skorzystania z naszej oferty … Gwarantujemy wysoką jakość usług, doskonały wypoczynek, perfekcyjną organizację, niezapomniane wspomnienia, miła atmosferę…

Dokumenty

Stosownie do postanowień art. 14 ust 4 pkt 1 i 2 Ustawy o usługach turystycznych z dnia 29-08-1997 roku Biuro Turystyki Aktywnej i Obsługi Biznesu „Ski and Sail”, działając jako organizator turystyki, posiada zezwolenie nr 6/2004 wydane przez Wojewodę Dolnośląskiego w dniu 11-03-2004 roku.

Potwierdzamy też posiadanie zabezpieczeń na organizowanie wyjazdów turystycznych w formie polisy ubezpieczeniowej wystawionej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wzajemnych TUZ S.A. i opiewającą na sumę 200,00 Euro na jednego klienta obejmującej ryzyko na wypadek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązań zawartych w umowie oraz kosztów sprowadzenia do kraju klientów na wypadek nie zapewnienia powrotu przez organizatora.

Oryginał polisy i zezwolenia znajduje się:

 • w siedzibie biura
 • w siedzibie gwaranta TUZ S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Karolkowej 49
 • w siedzibie Wojewody Dolnośląskiego Wydział Rozwoju Regionalnego pok. 2174
 • informacji udziela również Centralny Rejestr Zezwoleń przy Ministerstwie Gospodarki Departament Turystyki, Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa tel. 22 6934647.

Prosimy o zapoznanie się z naszymi dokumentami rejestrowymi:

 • Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej
 • Zezwolenie na działalność gospodarczą w zakresie organizowania imprez turystycznych
 • Zaświadczenie o nadaniu numeru REGON
 • Certyfikat TUZ S.A.

Prosimy o uważne zapoznanie się z Ogólnymi warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Turystki Aktywnej i Obsługi Biznesu „Ski and Sail”

Nasi klienci

Z usług biura rokrocznie korzysta kilkaset osób indywidualnych jak i firm i instytucji, dla których organizujemy coroczne wyjazdy narciarskie na otwarcie i zakończenie sezonu narciarskiego z darmowymi karnetami narciarskimi, rejsy morskie i śródlądowe, spływy kajakowe i pontonowe, imprezy integracyjne i motywacyjne, wyjazdy typu team building i intensive.

nasi klienci

Wśród klientów instytucjonalnych z naszych usług korzysta m.in. kilka spółek giełdowych:

 • Koelner S.A. z Wrocławia
 • Comarch S.A. z Krakowa
 • Raiffesisen Bank Polska S.A. o/Wrocław
 • Euro Bank S.A. Wrocław
 • AIG S.A. o/Wrocław
 • Dewalt Sp. z o.o.
 • Dallmayr Polska S.A.
 • Work Servics S.A.
 • Grupa Credit Agricole

Prosimy osoby chętne do podzielania się opiniami na temat naszych imprez o dokonywanie wpisów w naszej księdze gości a ich e-maile opublikujemy w tym dziale. Każdy kto wpisze opinię o naszych wyjazdach otrzyma dodatkowy rabat na nasze imprezy w wysokości 5%.


Referencje:

Opinie

25.05.2013
Właśnie wróciliśmy z rejsu barkami w Bretani. Chodź podróż była męcząca to warta tych wspaniałych widoków, pałacy, francuskigo wina i serów. Za rok Wenecja !
Autor: Dorota i Jacek
07.05.2013
Kolejne, marcowe, Ski Free z firmą Ski and Sail za nami. Tym razem szusowaliśmy po stokach rejonu Madesimo we włoskiej Lombardii. Słońce, świeży śnieg, kameralny, rodzinny hotel, bezpośrednio przy stoku, pyszne jedzonko włoskiej "Mamy" ! Czego chcieć wiecej !? Już nie możemy się doczekać kolejnego Ski Free w grudniu ! Pozdrawiamy wszystkich narciarzy !
Autor: Dominika i Mich...
03.04.2013
Dla mnie jak zwykle ze Ski&Sail po prostu fajnie. Dostaje dokładnie to za co płaciłem. Bez żadnych uwag z mojej strony. Bonusem wyjazdu do Madesimo było świetnie dobrane miejsce i jak zwykle miłe Towarzystwo pani Madzi, żony głównego organizatora :-) na spływ za dwa miesiące też pojadę ;-)
Autor: bieniasjarek
23.10.2012
Właśnie wróciliśmy z tej pięknej wyprawy. Żeglowaliśmy z Grzegorzem ze Ski and Sail po Morzu Jońskim w Grecji. Super jacht (Ocean Star 51.1), niebieskie burty, drewniany pokład, super pogoda, woda, nurkowanie, grecka kuchnia ! Po prostu wakacje życia. Polecam wszystkim rejsy z tą firmą. Już szykujemy się na wyjazd narciarski Ski Free do Włoch. Szkoda, że to dopiero na wiosnę 2013 ! może gdyby jakaś wygrana w totka to pojechałbym wcześniej a tak to trzeba wracać do pracy, o zgrozo ! Pozdrawiam Jurek
Autor: Jurek
22.09.2012
Firma Ski and Sail od lat organizuje imprezy integracyjne i motywacyjne dla naszej firmy - Koelner S.A. Zawsze są perfekcyjnie zorganizowane i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Ostatnia, rafting na Nysie Kłodzkiej, była rewelacyjna. Polecam !
Autor: Jarek
22.09.2012
Firma Ski and Sail od lat organizuje imprezy integracyjne i motywacyjne dla naszej firmy - Koelner S.A. Zawsze są perfekcyjnie zorganizowane i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Ostatnia, rafting na Nysie Kłodzkiej, była rewelacyjna. Polecam !
Autor: Jarek
18.09.2012
Jadąc z nimi masz poczucie, że jedziesz z grupą znajomych a nie na zorganizowane wczasy. Byłem na rejsie Sardynia- Korsyka. Świetna organizacja i niezapomniane chwile. W tym roku na pewno skuszę się na wyjazd ze Ski&Sail na narty.
Autor: Łukasz
15.09.2012
Od kilku lat jeżdżę z firmą Ski & Sail na spływy kajakowe. Świetna organizacja, dobra zabawa. Polecam.
Autor: Paweł z Wrocławia
10.09.2012
Ale fun! Spływ kajakowy po Drawie z tymi wszystkimi świetnymi ludźmi to naprawdę doskonała zabawa! Już się nie mogę doczekać następnej imprezy. Pozdrawiam wszystkich. Polecam tego typu wyjazdy z tym biurem.
Autor: Jack
03.09.2012
W sierpniu żeglowałem z firmą Ski nad Sail po jeziorze Jeziorak na Warmii z Iławy do Matyt i z powrotem. Super rejs - fajnie wiało, lódka Philla 880 pełen wypas, ogniska i noclegi na dziko na wyspach niezapomniane. super nowa marina w Siemianach. Polecam każdemu spragnionemu kontaktu z przyroda i wodą. Andrzej
Autor: Andrzej, Wrocław

Dane firmy

Biuro Turystyki Aktywnej i Obsługi Biznesu „Ski and Sail”

Grzegorz Krawczyk
Aleja Marcina Kromera 69/3
51-163 Wrocław
NIP 622-132-75-99
Bank: BPH S.A. o/Wrocław ul. Szewska 5, Swift code: BPHKPLPK
konto do wpłat w PLN: 81 1060 0076 0000 3260 0089 5711
konto do wpłat w Euro: PL 55 1060 0076 0000 3300 0038 2719